טכניקות נשימה שעובדות הכי טוב בשבילך במהלך הלידה

הנה סקירה כללית על נשימה תבניתית וכיצד להשתמש בתרגול כך שאת או יקירך תוכלו לחוות את חווית הלידה  הטובה ביותר.

מה הרציונל מאחורי טכניקות הנשימה במהלך הלידה? היתרונות של נשימה תבניתית כוללים:

  • מרגיעה את  היולדת ומשפר את תגובתה לכאב
  • עוזר ליולדת להרגיש ממוקדת ובשליטה.
  • שיפור זרימת החמצן כדי להגביר את הכוח הן אצל האם והן אצל התינוק.

הטכניקות השונות

הנשימה המארגנת. כך כדאי להתחיל כל דפוס נשימה. שאפו עמוק, ונשפו באנחה גדולה. זה יגביר את המיקוד וישחרר מתח.

נשימה איטית. טכניקה זו היא פחות או יותר מה שזה נשמע: שאפי לאט דרך האף, ונשפי דרך הפה. לקחת את הנשימה הבאה כשמוכנים או מרגישים צורך. סוג זה של נשימה מסייע בניהול כאבי כיווץ.

 נשימה קצת יותר מהירה. נשימה מהירה ורדודה דרך הפה בקצב של נשימה אחת לשנייה. במהלך הלידה, הקצב אמור לעלות ככל שההתכווצות מתעצמת ויורדת ככל שהיא מאטה.

נשימה משתנה או מעבר. זוהי טכניקת "hee-hee-who" הפופולרית , שבה נושמים קלות, לוקחים שאיפות רדודות, ונושמים החוצה בנשיפה ארוכה ומרגיעה.

נשימת בזמן הלידה. טכניקה זו מונחית על ידי הצירים. היולדת מאיצה את נשימתה כשהיא מרגישה בנוח עד שהיא כבר לא יכולה לעמוד בפני הדחף לדחוף. לאחר מכן היא לוקחת נשימה עמוקה, נשענת קדימה ונושמת החוצה באנחה או נהמה.

כיצד להשתמש בטכניקות

במהלך השלב הראשון של הלידה ממליץ לעבור בין נשימה איטית, קלה, ומואצת ומשתנה כשמרגישות בנוח – המטרה העיקרית היא לעזור להירגע. הישארו עם טכניקה מסוימת כל עוד היא עוזרת, ואז עברו לטכניקה אחרת. חשבו על שילוב חזותי בשלב זה: להתמקד בבן זוג או בנקודה על הקיר, או להיזכר במצבים מרגיעים (חופש, ים, טבע…) או סצנה כלשהי שגורמת  להרגיש מרוכזת ושלווה. אפשר גם לשלב מוזיקה.

נשימת בשלב השני של הלידה (שלב יציאת התינוק) צריכה להיות הטכניקה העיקרית ככל שרגע הלידה מתקרב. שיטה זו, נועדה לעזור לאמא לדחוף בכוח רב יותר. לקיחת נשימה אחת או שתיים עמוקות ומרגיעות בין נשימות הלוחצות יכולה לעזור לאם לשמור על קור רוח ולשפר את זרימת החמצן.

מי אני?

להיות נוכחת. להיות זאת שמרגיעה, שיש לה אמון בך, ביכולות שלך. להיות זאת שמביאה נחמה, נדיבות, ידע, אור בלילה. להיות זאת שמאמינה מעבר לכל שהבלתי אפשרי יכול להיות אפשרי. זה בעיני תפקידה של הדולה ועוד הרבה יותר מזה.
שמי איזבלה נחשון, פראמדיקית לשעבר ועכשיו דולה (למדתי ב ""ללדת המכללה הארצית למקצועות הלידה" ). כעת אני גם לומדת להיות מדריכת הכנה ללידה 😊 
עבדתי שנים כפראמדיקית ( בחו"ל) והחלטתי עם חזרתי הסופית לארץ לפני שנתיים, לשנות כיוון, ללוות נשים במסע הנפלא ולעיתים מורכב של הריון ולידה והורות.
אני משוכנעת שתקופת החיים הזו מבססת את כל המשך הדרך. זו הסיבה שאני מציעה ללוות אותך במסעך, בכל דרך שתבחרי, בין בלידה טבעית (בלי משככי כאבים), בין בלידה אפידוראלית ובין בלידה קיסרית.. אני כאן בשבילך, לתמוך בך, לעזור לך למצוא את המידע שאת צריכה כדי לעשות את הבחירות הנכונות לך, עם ידע ,מבלי לשפוט  או להשפיע עליך, כי אני משוכנעת ביכולת שיש לכל הורה לדעת מה טוב עבורו ולמען הילד שלו.
השירותים שלי יכולים לכלול, לבחירתכך (כולם או חלקם, לפי מה שמתאים לצרכים שלכך):
קורס הכנה ללידה, ליווי לפני הלידה ובלידה, עזרה בהנקה, ארומתרפיה, עסויים, דימוי מודרך, טיפול חם\קר
את לא תהיי לבד. את לא תרגישי יותר בטוחה ורגועה ותוכלי להתייעץ איתי בתקופה הזו המעוררת לעיתים אי שקט והתלבטויות.
אני דוברת עברית, צרפתית, אנגלית וגרמנית בצורה שוטפת, ומבינה ספרדית.
שאלות? התלבטויות? אשמח לשמוע הכל.